הידברות שטעלט צו פעיסבוק על טהרת הקודש

היימיש, לאקאל, און איבער דער וועלט

הידברות שטעלט צו פעיסבוק על טהרת הקודש

הודעהדורך לבי ובשרי » מאנטאג יאנואר 28, 2019 12:35 pm

שבע ברכות.
דאס איז דער נאמען וואס דאס וועבזייטל טראגט. איינס פון די פילע צווייגעלעך פונעם הידברות וועבזייטל.
הידברות איז באקאנט אלס זייטל צוצושטעלן פאר אידן בעיקר בעלי תשובה חומר לקריאה ולמחשבה אין רוחניות ווי אויך אין גשמיות און אין אלע הינזיכטן. דער וועבזייטל איז גאר פאפולער ווי באקאנט אין ארצה"ק פאר די ארטיגע.

א פראמינענטער רינגעלע אינעם לאנגן קייטל איז אתר שבע ברכות.
שבע ברכות איז געעפנט געווארן מיט'ן ציל צו פארגרינגערן שידוכים פאר אלמנות/ גרושות וגרושים, און אויך פאר אומגעהייראטע וואס ווארטן פשוט אויף זייער באשערטע. און על אתר קען מען זיך פארבינדן און בויען לאנג-טערמיניגע קשרים מיט פרעמדע אלוועלטליך.
אין אנדערע ווערטער, איז דער וועבזייטל א העברעאישער כמו פעיסבוק ווי עס איז דא א מעגליכקייט צו לייקן, שעירן, והמסתעף.

איינס פון די פראמינענטע רבני הידברות איז דער הרב זמיר כהן.
הרב זמיר איז אנגעפרעגט געווארן אין איינס פון די לעצטיגע שיעורים איבערדעם וואס רבותינו שרי הביד"ץ שבארה"ק זענען שארף ארויס קעגן דעם 'שבע ברכות'.
ווידעראום טענה'ט דער שואל אז נאר אדאנק שבע ברכות איז ער היינט צוטאג א שומר נגיעה און האט אויפגעשטעלט א אידישער שטוב נאמן לה' ולתורתו. אבער, נפשו בשאלתו, אויב די רבני הביד"ץ טרעטן ארויס קעגן דעם וואוילטעטיגן חסד ותשובה אפאראט, נו, מעגליך יש דברים בגו ויש למה לחשוש?

הרב זמיר'ס אנטווארט האט נישט געשפעטיגט צו קומען, מיט א זעלבסטפארשטענדליכן ענטפער אז זיכער יש לחלק און עס איז קלאר אז דער זייטל איז נישט געווידמעט פאר אלעמען.

יעצט מערק איך אז ווען מען קנאקט אריין אין גוגל איבער דעם אתר שבע ברכות און מ'עפנט דאס זייטל, קומט צו שווימען א הודעה אז דעס זייטל איז נישט געווידמעט פאר 'חרדים בני תורה'.
שוין. אזויפיל האט דער שואל יא אויפגעטון...
איסתרא בלגינא קיש קיש קריא
לבי ובשרי
היימישער באניצער
היימישער באניצער
 
הודעות: 563
זיך רעגיסטרירט: זונטאג נאוועמבער 19, 2017 11:02 pm
האט שוין געלייקט: 386 מאל
האט שוין באקומען לייקס: 249 מאל

הודעהדורך לבי ובשרי » מאנטאג יאנואר 28, 2019 12:42 pm

אט איז דער פולער אנטווארט און הצהרה פון הרב זמיר:
"קודם כל, אשרי בחור שזוכה באמת לקחת שמירת נגיעה, גם בסביבה לא דתית, שומר על עצמו.

"לגבי העניין הזה שיצאו נגד אתר שבע ברכות. צריך לדעת שכל ההתנהלות של ארגון הידברות וההקמה שלו, היא על פי דעת גדולי התורה שבדור. גם כשהקמנו את הידברות, היה ראש ישיבה בבני ברק שאמר לנו 'איך אתם עושים דבר כזה, להיכנס לטלוויזיה? אח"כ אנשים יכניסו טלוויזיה לבית בשביל הידברות, ויראו דברים לא טובים'. אמרתי לו שזו באמת שאלה גדולה, אבל לא עשינו שום צעד לפני ששאלנו את מרן הרב עובדיה יוסף. כתוב 'צאי לך בעקבי הצאן', יש עיני העדה, צריך לשאול את גדולי ישראל. שאלנו את מרן ראש הישיבה, יבדל לחיים טובים, הרב שלום כהן, והוא אמר שכן לעשות. אבל אמרתי לו, שאני רוצה שזה יהיה על דעת כולם. 'מי הרב שכבודו מתייעץ איתו?'. אמר לי – 'הרב שטיינמן'. אמרתי לו, 'בוא נלך לרב שטיינמן'.

"הלכנו, הוא פרש למה לדעתו זה לא בסדר, אני הסברתי מה הכיוון. הוא אמר את הפסוק 'אני ה' בשכני איתם בתוך טומאותם'. 'תעשו ותצליחו. מתוך הטומאה תוציאו את הקדושה. אדרבה, תעשו ותפתחו'. וכל גדולי ישראל הצטרפו. האדמו"ר מבעלז היה אז מהדוחפים הראשונים, אמר שחמשים שנה מאז קום המדינה – אז זה היה – כל כך מצפים שייפתח דבר כזה. ובאמת רואים, ב"ה, מעל הגדרות מגיעים אלינו. אמר לי בחור מקיבוץ בצפון: 'אתם הראיתם לי בבית מה שהנהלת הקיבוץ לא רצתה שאדע. מעל הגדרות נכנסתם אלי הביתה'. היום הוא שומר שבת, כל החיים שלו השתנו. רואים את ההסתכלות של גדולי ישראל, שיודעים להכריע.

"גם בעניין הזה של אתר שבע ברכות, התמיכה של גדולי ישראל גדולה. מי שמכיר את התחום הזה של עולם הקירוב, יודע איזה ניסיונות יש היום לבחורים ובחורות שמתחזקים, מגיעים מסביבה לא דתית, כמו הבחור הזה ששואל. הוא מתחזק, היא מתחזקת, אבל גרים בסביבה לא דתית. איך ימצאו אחד את השני? איך יקימו בית של קדושה? לכן הוקם האתר הזה, שברוך ה' רשומים בו היום למעלה מ-40,000 רווקים ורווקות, ויש בו למעלה מ-1500 חתונות של זוגות שכבר הקימו בתים נאמנים בישראל.

"אלא מה? יש גישות שונות. הקו של הידברות זו הנהגה של כל גדולי התורה שבדור, שכולם בעצם שייכים לזרם המרכזי, שזה אדמו"רים, ראשי ישיבות, ראשי עולם התורה הספרדי. אבל יש העדה החרדית, שכמו שהציבור יודע הגישה שלהם היא גם לא להשתתף בבחירות לכנסת, לא כמו דעת רוב גדולי ישראל שאומרים שצריך לבחור, ושצריך להציל, מה שאפשר לתקן צריך לתקן. הם, הגישה שלהם היא לא להשתתף בכנסת. ולא רק הם, יש עוד כמה שחתמו איתם, ורובם של החותמים – זו גם הגישה שלהם. הגישה שלהם היא לא להשתתף בבחירות. בסדר, אנחנו מכבדים כל תלמיד חכם באשר הוא. אבל ההנהגה של גדולי ישראל, ההנהגה של הידברות היא על פי ההנחיה הזו. ובאמת, השבוע הזה הרב חיים קנייבסקי חתם על תמיכה להידברות, מרן ראש הישיבה הרב שלום כהן חתם, הרב אדלשטיין, האדמו"ר מבעלז ועוד רשימה ארוכה של אדמו"רים שהשבוע הזה חתמו על תמיכה בהידברות, ופונים לציבור שאדרבה, יחזקו ויעודדו.

"לכן לא צריך להיבהל כששומעים שיש איזו קבוצה שיצאה נגד, כי הם, יכול להיות שגם אם יבואו לסמינרים – יש סמינרים של קירוב, של ארגונים כמו ערכים, כמו הארגון של חסידי בעלז ועוד ארגונים שעושים קירוב – יכול להיות שהם יראו שיושבים גברים ונשים יחד מעורבים בהרצאות, יכול להיות שיברחו משם. טוב. זו הגישה שלהם. כשערכים הוקמה, כך סיפר הגאון הרב בעדני, באו לרב שך והתלוננו על ערכים שעושים סמינרים, ומביאים אנשים לא דתיים, יושבים בתערובת, תלונות. בהתחלה הרב שך אמר שכדאי לעשות כמה גדרים. אחר כך הוא קרא לרב בעדני, ואמר לו – 'תגיד להם שבקירוב זה משהו אחר'. עולם הקירוב זה דין אחר, זה לא כמו העולם החרדי. צריכים לראות איך לקרב ולא לרחק. ממש, דברים שלפני כן חשב לגדור – אמר שצריך לפתוח את זה.

"לכן גם אתר 'שבע ברכות', הרי הוא לא מיועד לציבור החרדי. גם כתוב שם בפירוש, לא מיועד לציבור החרדי. זה מיועד לציבור מתחזק, שחס ושלום נופלים. אם לא יכירו את בן/בת הזוג – איך יקימו בתים נאמנים, איך יחיו בקדושה? והתנאי לרישום הוא שמירת נגיעה. אז נכון שלא כל מי שנרשם הוא אמיתי. יש אנשים לא אמיתיים. אבל כל מי שנרשם ומקבל הצעה, צריך לעשות המון בירורים – לבדוק מי האדם. מבחינתנו בהידברות, כל פעם ששומעים איזו תלונה – יש גם תלונות, לפעמים אנשים מתלוננים, זאת פנתה ככה, זה פנה ככה – עושים גדרים, מפיקים לקחים. כל הזמן מפיקים לקחים. לפעמים זה קצת מכביד על הגולשים, אבל כולם מבינים שזה לטובתם, שגם הגדרים שעושים נועדו לשמר, כדי שבעזרת ה' תהיה תועלת ולא יהיה קלקול. זו בעצם המטרה של האתר.

"לכן בעצם האתר הזה הוא חינמי. יש 40,000. תיקח מכל אחד 10 שקלים בחודש, אתה יכול להגיע לסכום יפה. אבל גם זה בקשתי מהנהלת הידברות לא לקחת שקל אחד, כי יש אנשים שאומרים 'אני כבר מיואש', אז אם תיקח אפילו שקל אחד – הוא כבר לא ירצה להירשם. שלא יהיה מצב שאחד לא יירשם בגלל כסף. שיירשמו, ויכירו אחד את השני.

"כל פעם שמגיעים לקהילות בחוץ לארץ, אני משתדל לדבר איתם. גם פה יש עכשיו צופים, אנחנו יודעים, ממקומות שונים בעולם, אז גם, פונים אליהם, שכל אחד באזור שלו יפרסם את שבע ברכות, שיירשמו כמה שיותר. בשבת שעברה, שבת שירה, היינו בירושלים, הידברות עשו שבת במלון לאונרדו. הגיעו זוג – היא מצרפת, הוא מהארץ, והיא מספרת שהיתה שם בהרצאה בצרפת, והיא כבר היתה כאובה, ממש בדמעות, רוצה כבר להתחתן, מתבגרת ולא מתחתנת. ואמרתי לה, 'תירשמי לשבע ברכות'. דרך שבע ברכות הכירה בחור פה בארץ, נפגשו, התחתנו, והיא עשתה עליה והם גרים עכשיו בארץ. בעז"ה אהיה סנדק כשייוולד בן, היא רוצה שאגיע לשם.

"אז לכן צריך לדעת שהקו של הידברות הוא הקו של גדולי ישראל, הכל נעשה בשיקול דעת ובתבונה. מה קרה שנזכרו עכשיו שיצאו נגד האתר הזה, שבע ברכות? יש כמה אחדים שחזרו בתשובה לפני כמה שנים, והחליטו שהם חכמים יותר מכל הרבנים, והלכו להסית את כל אלה. יש אחד, שאי אפשר לשפוט אותו – אשתו התקלקלה בגלל האינטרנט, ראתה אינטרנט והתקלקלה לגמרי. אז הוא החליט שהוא הולך להילחם באינטרנט. ואז, כבר לא מבדיל בין קודש לחול, בין טמא לטהור. הולך להילחם בהכל.

"יש אחד אחר, עיתונאי, חזר בתשובה לפני כמה שנים, והוא מרגיש את עצמו שהוא חכם יותר מכל החכמים, יש לו דעת תורה, נלחם בטלפונים, בכל העניינים. אפילו דברים שהכשירו גדולי ישראל לצורך אנשי עסקים שזקוקים לטלפון עם חסימות. אבל הוא נהיה ממש אנטי של הכל, יצא להילחם, מתוך הגאווה של האדם הזה.

"פעם, כשהיינו בפורת יוסף, של הישיבה, זה דבר שחשוב לדעת אותו, המשגיח, הרב שלנגר, שה' יתן לו אורך ימים ושנות חיים ובריאות, הוא פעם אמר לנו – אז היו הפגנות, שהיו זורקים אבנים ושורפים פחי אשפה – הוא אמר לנו, 'תדעו לכם, יש אנשים שיש להם מידות רעות. זה מובנה. מידה רעה שהיא מובנית, צריך לעבוד על המידה. במקום לעבוד על המידה, הוא יודע שהתורה אוסרת – אז את כל הרוע הוא מוציא בצד של הקדושה. שורף פחי אשפה לכבוד שבת, מידה אבנים, כי עכשיו יש לו כאילו סוג של היתר. אבל אדם שיש לו יראת שמים, יודע לא לקחת את הגאווה שלו ואת המידות הרעות, ודרך התורה להוציא את הכל להפיץ החוצה'. אבל יש אנשים, מה לעשות, העיתונאי הזה שחזר בתשובה, אני לא יודע כמה תורה הוא הספיק ללמוד, אבל הוא כבר מרגיש את עצמו שהוא חכם יותר מכל הרבנים, ותוקף, והולך, ומסית רבנים נגד. לכן אני אומר, לפחות לעצמנו לדעת את האמת הזאת, ובעזרת ה' נאחל לבחור שיזכה בקרוב להקים בית נאמן בקדושה ובטהרה".

בתגובה לתשבחות מהקהל, הוסיף הרב זמיר כהן ואמר:

"נוסיף גם עוד דבר, אם כבר מזכירים את העניין הזה, אלה שתקפו, תקפו אפילו את עלוני השבת של הידברות, וטענו שלא להכניס אותם לבתי כנסת, כי יש שם פרסום של שבע ברכות, עד כדי כך. אבל אני מכאן רוצה לפנות לכולם, כמו שכתוב בפסוק 'כאשר יענו אותו, כן ירבה וכן יפרוץ'. אז כל אחד ישתדל בעז"ה לראות באזור מגוריו, אם עדיין לא מפיצים את העלונים - שי–יצו. היום זה ב"ה מתקרב ל-200,000 עלונים שמופצים כל שבת, ולפי סטטיסטיקות, לכל עלון יש כמה קוראים. כל אחד יעשה חשבון לכמה זה יכול להגיע. בסמינר הרווקות האחרון שהיה של ערכים בחיפה, ניגשה אלי בחורה, עם עגיל באף עדיין, אבל היא אומרת – 'אני שנה שלמה, כל שבת קוראת את העלון, ורק מזה התחלתי לשמור שבת'. עכשיו היא גם באה לסמינר, רק מקריאת העלון של שבת. מי שמפיץ את העלון יכול לדעת כמה זכויות יש לו.

"ונסיים את הנקודה הזאת בעוד נקודה אחת, בשבועות האחרונים, מי שעוקב, ארגון הידברות הותקף מהתקשורת החילונית, שהוא קיצוני יותר מידי ומחמיר, ומהעדה החרדית – שהוא מקל יותר מידי ופשרן. מה זה אומר? שאנחנו באמצע, בשביל הזהב, על פי דרך התורה".
איסתרא בלגינא קיש קיש קריא
לבי ובשרי
היימישער באניצער
היימישער באניצער
 
הודעות: 563
זיך רעגיסטרירט: זונטאג נאוועמבער 19, 2017 11:02 pm
האט שוין געלייקט: 386 מאל
האט שוין באקומען לייקס: 249 מאל

הודעהדורך לבי ובשרי » דאנערשטאג יוני 06, 2019 3:28 pm

את אשר יגורנו בא...
בייגעלייגטע פיילס
63189ce853da4873a31d70390705dc3f.jpg
איסתרא בלגינא קיש קיש קריא
לבי ובשרי
היימישער באניצער
היימישער באניצער
 
הודעות: 563
זיך רעגיסטרירט: זונטאג נאוועמבער 19, 2017 11:02 pm
האט שוין געלייקט: 386 מאל
האט שוין באקומען לייקס: 249 מאל

הודעהדורך לבי ובשרי » דאנערשטאג יוני 06, 2019 3:28 pm

נאך
בייגעלייגטע פיילס
0ff817b7e1184089a047a57e4aa9c5fb.jpg
איסתרא בלגינא קיש קיש קריא
לבי ובשרי
היימישער באניצער
היימישער באניצער
 
הודעות: 563
זיך רעגיסטרירט: זונטאג נאוועמבער 19, 2017 11:02 pm
האט שוין געלייקט: 386 מאל
האט שוין באקומען לייקס: 249 מאל

הודעהדורך רביה''ק זי''ע » דאנערשטאג יוני 06, 2019 7:36 pm

ס'איז ערגער פון shabbat.com?
אריינצושיקן א קוויטל אדער באקומען א ברכה אדער סתם דורכצושמועסן ספיקות און חקירות, פארבינדט זיך צו: torahbelidaath@gmail.com
באניצער אוואטאר
רביה''ק זי''ע
חבר ותיק
חבר ותיק
 
הודעות: 3444
זיך רעגיסטרירט: דאנערשטאג פעברואר 15, 2018 9:46 pm
געפינט זיך: אין קוויטל-שטוב
האט שוין געלייקט: 3373 מאל
האט שוין באקומען לייקס: 2550 מאל

הודעהדורך לבי ובשרי » דאנערשטאג יוני 06, 2019 8:42 pm

רביה''ק זי''ע האט געשריבן:ס'איז ערגער פון shabbat.com?


עה, זיכער נישט.

shabbat.com איז מיוחד פאר אלסדינג. כמעט גענוי ווי פעיסבוק. ווידעראום שבע ברכות איז נאר פאר דעיטינג (היכריות).

די וואס קומען ארויס מיט א בריוו קעגן שבע ברכות איז ווארשיינליך וויבאלד דאס איז א פליגל פונעם הידברות ארגאניזאציע. און הידברות האט א שטארקע השפעה אויף צענדליגער טויזענטער מענטשן, אפגערדעט פון בעלי תשובה און תמימי לב. דערפאר עגבערט דאס פאר די רבנים, וויבאלד הידברות מאכט דאך גאר אסאך פרסום פון זייערע פעולות און זיי שלעפן צו זייער שבע ברכות זייטל גאר אסאך.
איסתרא בלגינא קיש קיש קריא
לבי ובשרי
היימישער באניצער
היימישער באניצער
 
הודעות: 563
זיך רעגיסטרירט: זונטאג נאוועמבער 19, 2017 11:02 pm
האט שוין געלייקט: 386 מאל
האט שוין באקומען לייקס: 249 מאל


גיי צוריק אידישע און אלגעמיינע נייעס

ווער איז יעצט דא?

באניצער וואס לייענען דעם פארום: נישטא קיין אנליין באניצער און 2 געסט