הרה"ק רבי נפתלי נתן נטע הירש דאמיניץ אב"ד רעדים והוסאקוב

תולדות און ‫ביאגראפיע, פראפילן און אנאליזן פון אידישע און אלגעמיינע פערזענליכקייטן, אמאל און היינט
רעאגיר
שלוםבער
א גאסט אין שטיבל
א גאסט אין שטיבל
זיך רעגיסטרירט: זונטאג יוני 01, 2014 4:10 am
האט שוין געלייקט: 3 מאל
האט שוין באקומען לייקס: 1 מאל

הרה"ק רבי נפתלי נתן נטע הירש דאמיניץ אב"ד רעדים והוסאקוב

שליחה דורך שלוםבער »

א. הרה"ק רבי נפתלי נתן נטע הירש דאמיניץ אב"ד רעדים והוסאקוב היה נכדו של הרה"ק רבי נפתלי נתן נטע משינאווא בעמח"ס 'קישוטי כלה' וסידור 'עולת תמיד'.

ב. להרה"ק רבי נפתלי נתן נטע הירש דאמיניץ אב"ד רעדים והוסאקוב היה בן רבי אברהם דאמיניץ מחיראב. האם יש מי שיודע מי היה אשתו של רבי אברהם דאמיניץ?

ג. ראיתי פעם גליון עלים לתרופה על הרה"ק רבי נפתלי נתן נטע משינאווא זי"ע בעמח"ס 'קישוטי כלה' וסידור 'עולת תמיד'. (1) האם יש מי שיודע באיזה גליון זה נמצא, (2) האם יש מי שיכול לשלוח לי העתק או pdf מזה? אודה מאוד למי שיכול להשיג לי את הגליון הזה ב pdf

ד. ידוע לי אשר משפחת דאמיניץ הנ"ל השתדכו עם צאצאיהם של הישמח משה זצ"ל. האם יש מי שיודע איזה שידוכים היו בין משפחת דאמיניץ הנ"ל עם צאצאיהם של הישמח משה זצ"ל?
איך נעם נישט קיין אחריות אויף די כשרות פון מיינע תגובות. עס איז דא זאכען וואס איך שרייב בדרך אפשר, ווי עס קוקט מיר אויס, און ווי איך פארשטיי, און אויב עס איז נישט אויסגעהאלטין על פי תורה בין איך דאס מבטל מלכתחילה, און איך האב גארנישט געזאגט.

דער אשכול פארמאגט 1 תגובה

איר דארפט זיין א רעגיסטרירטער מעמבער און איינגעשריבן צו זען די תגובות.

רעגיסטרירן איינשרייבן

רעאגיר