הקוה''ט מוויזניץ מרכז - א קינדער כאפער

נייעס און פאסירונגען אין הויפן

הקוה''ט מוויזניץ מרכז - א קינדער כאפער

הודעהדורך די אנדערע זייט » דינסטאג מאי 02, 2023 11:23 am

פאלגענד איז א מעשה וואס גייט ארום (אזוי ווי ס'האט נעמען איז עס לכאורה אמת)
חטיפת ילדים מהוריהם בשם השוואנצונעס

מקרה חמור של חטיפת נערה מביתה ללא ידיעת הוריה והטסתה לישראל התרחש בחסידות ויזניץ מרכז
בת 17 למשפחת ר' ישעי' גרינפלד מלונדון נחטפה מביתה לאחר שידול הנערה לעזוב את ביתה ולטוס לישראל והכל בהכוונת הקוה"ט מויזניץ מרכז.

מדובר במשפחה המשתייכת לויזניץ מרכז, אם המשפחה בשנים האחרונות פיתחה סלידה והתנגדות לקוה"ט ולקהילה (כמו עוד מעל 100 משפחות)
מה שחיזק במיוחד את התנגדות האם הוא הנסיונות של האדמור להפריד בין בנה לבין אשתו ולגרום לגירושין, לאחר שבנה בחר לעזוב את הקהילה, מה שכמובן לא התקבל בעין יפה בלשון המעטה בעיני האדמור, הוא דרש מהאישה שתעזוב את בעלה על ילדיה ותחזור לישראל לבית הוריה,
בין בני הזוג שרר זוגיות טובה מאוד, זה לא מנע מאדמור שוב ושוב להפציר באשה שתעזוב את בעלה "הכופר", הניסיונות לא צלחו והזוג יחדיו עם ילדיהם פרשו מהחסידות. (יש בחסידות מקרים דומים שצלחו והזוגות נפרדו בהוראת האדמור כגון משפחת פוקס מלונדון, זוג עם שלושה ילדים)
מעשה זה חידד להורים בעיקר לאמו של האברך כי משהו מאוד לא תקין בלשון המעטה עובר על החסידות ובעיקר על האדמור הקוה"ט, האב שבוי בתפקיד בכיר בקהילה מה שמונע ממנו להראות התנגדות פומבית, מקרה של חטיפת בתו בנוסף לניסיון גירושין של בנו לא השאיר יותר מקום לספק כי משהו רע מאוד קורה בחסידות זו.

לפני כשבועיים התקיים שבת בראשות האדמור הקוה"ט בגאורגיה בהשתתפות משפחות מבני הקהילה ( לתורמים מעל 20,000 $ עוד תרומה מיני רבות שהאדמור דורש מחסידיו)
נסיעה זו יצרה הזדמנות לחטיפת הנערה, כשאב המשפחה נסע לגאורגיה עם האדמור, ואם המשפחה נסעה לאירוע משפחתי בישראל, בזמן הזה הבת קיבלה פקודות מהאדמור ע"י פקודיו ובראשם אותו האיש דוד משה סגל, היא התבקשה לעזוב את הבית ולעבור לאחיה שגר בסמוך ומשם תטוס לישראל, הילדים בבית קבלו הוראה ברורה שלא לספר להורים על התהליך עד להגעתה לישראל, וכך אכן היה. הנערה נמצאת כעת בביתו של ישראל מאיר רוב מחסידי הקוה"ט.

בחסידות ויזניץ מרכז טוענים שהכל נעשה בשם שמירת הרוחנית של הנערה בשביל לשמור עליה שלא תתקלקל.
חשוב לציין שהמשפחה נחשבת למשפחה חסידית איכותית חשובה ומכובדת, אב המשפחה הוא מנכבדי הקהילה בלונדון.

נשאלת השאלה: האם להורים אין זכות ושיקול דעת לדאוג לילדיהם ולקבוע מה נכון להם? באיזה זכות אדמור יכול לנתק ולשסות נערה בהוריה לחטוף אותה מביתה נגד רצונם??

צי ס'איז אויסגעהאלטן צי נישט?
צי ס'איז ערגער ווי סתם א חסידות?
צי דעס איז די דרך פון אידישקייט?
לאז איך פאר ענק דורך צו טוהן...
די אנדערע זייט
מאנשי שלומינו
מאנשי שלומינו
 
הודעות: 37
זיך רעגיסטרירט: מאנטאג סעפטעמבער 05, 2022 5:51 am
האט שוין געלייקט: 62 מאל
האט שוין באקומען לייקס: 77 מאל

מעלדונג

דער אשכול פארמאגט 16 תגובות

איר דארפט זיין א רעגיסטרירטער מעמבער און איינגעשריבן צו זען די תגובות. זיך צו רעגיסטרירן, דרוקט דא.גיי צוריק בחצרות הקודש

ווער איז יעצט דא?

באניצער וואס לייענען דעם פארום: אמאהלגעקעננט און איין גאסט